• Aparaty CPAP (NFZ)

  • Parametry

Sklep medyczny Trachmed oferuje skuteczne, nowoczesne aparaty CPAP do terapii bezdechu sennego. Nasza oferta obejmuje sprzęt od renomowanych producentów, który gwarantuje komfort pacjenta i zdrowy wypoczynek w nocy.

Szeroki asortyment aparatów umożliwia dobór do zróżnicowanych potrzeb pacjentów oraz ich możliwości finansowych. Co ważne, poprzez nasz sklep internetowy można zamówić aparaty z refundacją NFZ. Dowiedz się więcej o aparatach CPAP i zadbaj o swój zdrowy sen.

Czym są aparaty CPAP?

Aparaty CPAP (z ang. Continuous Positive Airway Pressure) to sprzęt medyczny, którego celem jest leczenie zaburzeń bezdechu sennego. Wykorzystują one nowoczesne, sprawdzone i skuteczne metody leczenia obturacyjnego bezdechu sennego (OBS). Aparat wytwarza w drogach oddechowych stałe, dodatnie ciśnienie, co zapobiega ich zapadaniu się, a tym samym umożliwia swobodne oddychanie w nocy.

Aparat składa się z pompy, którą umieszcza się przy łóżku lub pod łóżkiem oraz połączonej z nią maski nosowej lub pełnotwarzowej.

Aparat do bezdechu sennego - nasza oferta

Poprzez nasz sklep online możesz zamówić nowoczesny, skuteczny aparat do bezdechu sennego od renomowanego producenta. Oferta obejmuje aparaty CPAP oraz zestawy z nawilżaczem i podgrzewaną rurą, które dodatkowo podnoszą komfort użytkowania sprzętu.

Wśród naszych produktów można znaleźć aparaty uznanych marek: BMC, Lowenstein, Resmed.

Aparaty CPAP - refundacja

Bezdech senny to poważne schorzenie, które może powodować bardzo groźne konsekwencje, dlatego jego leczenie jest niezbędne, by zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Każda osoba, która ma stwierdzony bezdech senny (G47.3) ma prawo otrzymać dofinansowanie do aparatu CPAP.

Refundacja aparatu na bezdech ma ograniczenia kwotowe i wynosi ona obecnie 1890 zł. By znaleźć produkt z dopłatą NFZ, wystarczy włączyć na naszej stronie odpowiedni filtr.

Korzyści ze stosowania aparatu na bezdech

Urządzenia oddechowe CPAP wpływają korzystnie na stan zdrowia oraz jakość życia pacjentów objętych leczeniem OBS. Oto, jakich efektów można się spodziewać:

  • przywrócenie prawidłowego przebiegu snu,
  • brak przebudzeń w nocy,
  • eliminacja chrapania,
  • poprawa jakości życia w ciągu dnia,
  • brak dziennej senności,
  • zwiększona koncentracja oraz poprawa pamięci,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia groźnych chorób, np. serca, udarów, cukrzycy,
  • obniżenie poziomu napięcia nerwowego oraz stanów depresyjnych, lękowych.

Aparaty do bezdechu sennego przywracają radość ze spania, nie tylko pacjentom, ale także innym domownikom.

Gdzie kupić aparat CPAP z refundacją? Sklep trachmed.pl

Trachmed to sklep oferujący najwyższej jakości sprzęt medyczny, w tym aparaty CPAP. Zapewniamy szeroki wybór, atrakcyjne ceny, możliwość zakupu z refundacją oraz fachowe doradztwo w zakresie doboru najlepszych rozwiązań.