• Akcesoria do rurek tracheostomijnych (NFZ)

  • Parametry

W tej kategorii oferujemy różnego rodzaju akcesoria do rurek tracheostomijnych - dedykowane dla pacjentów, u których została przeprowadzona tracheotomia.

Nasz asortyment obejmuje wysokiej jakości, zapewniające bezpieczeństwo i komfort produkty, w tym, m.in.: opaski do rurek tracheostomijnych, kaniule, szczoteczki do mycia rurek, filtry oraz kompresy. Zapewniamy akcesoria od renomowanych producentów w niskich cenach z możliwością zakupu z dofinansowaniem NFZ.

Czym są akcesoria do rurek tracheostomijnych?

Rurka tracheostomijna to przewód, który jest umieszczany w tchawicy, by zapewnić przepływ powietrza do płuc z pominięciem górnych dróg oddechowych. Jest sprzętem jednorazowym, wymienianym co miesiąc. Aby zadbać o jej prawidłowe działanie przez ten okres oraz maksymalną higienę, a tym samym bezpieczeństwo pacjenta, wymagane jest korzystanie z wielu akcesoriów.

Pielęgnacja rurki tracheostomijnej to działanie niezbędne do utrzymania właściwego przepływu tlenu. Dlatego też konieczne jest stosowanie, m.in. cewników, filtrów, specjalistycznych szczoteczek do czyszczenia. Ponadto, rurka tracheostomijna powinna być unieruchomiona - temu z kolei służą opaski do rurek.

Akcesoria tracheostomijne - nasza oferta

Oferta naszego sklepu internetowego obejmuje sterylne, wykonane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i komforcie pacjenta akcesoria do tracheostomii. Oto produkty, jakie mamy w asortymencie:

  • opaski do rurek tracheostomijnych - dla dorosłych i dla dzieci,
  • szczoteczki do rurek tracheostomijnych,
  • kaniule wewnętrzne,
  • filtry tracheostomijne,
  • kompresy,
  • dreny do ssaka medycznego,
  • cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych.

Dostępne produkty są kompatybilne z najczęściej stosowanymi rurkami.

Pielęgnacja rurki tracheostomijnej w domu

Poznanie zasad dotyczących pielęgnacji i czyszczenia rurki tracheostomijnej umożliwia zapewnienie optymalnej opieki nad pacjentem po tracheotomii.

Przede wszystkim konieczne jest systematyczne usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych za pomocą cewnika. Częstość odsysania jest ustalana na podstawie indywidualnych wskazań. Odkładanie wydzieliny w rurce i brak jej odessania może spowodować zatrzymanie przepływu powietrza.

Drugim ważnym aspektem jest dbanie o jakość powietrza, którym oddycha pacjent. Tę rolę spełniają filtry do rurek tracheostomijnych, które nazywane są „sztucznym nosem”, gdyż odgrzewają i nawilżają powietrze. Filtry te również należy regularnie wymieniać.

Istotnym aspektem pielęgnacji jest również higiena rany po tracheotomii. Dedykowane kompresy to gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortu po stronie pacjenta.

Dostępne w tej kategorii akcesoria są niezbędne do zapewniania prawidłowej opieki nad pacjentem.

Akcesoria do rurek tracheo - sklep trachmed.pl

Trachmed to profesjonalny sklep z zaopatrzeniem medycznym, który dostarcza sprzęt i akcesoria do placówek ochrony zdrowia, jak i pacjentom indywidualnym. W naszej ofercie można znaleźć najczęściej stosowane oraz poszukiwane rozwiązania od czołowych producentów. 

Zapewnienie stałej dostępności do akcesoriów tracheostomijnych to klucz do bezpieczeństwa pacjentów. Dlatego też oferowane na stronie produkty mamy w dużych ilościach w magazynie, a po otrzymaniu zamówienia staramy się wysłać je jak najszybciej. Realizujemy wysyłki do paczkomatów oraz kurierskie.